فروشندگان (بازاریابان)


از طریق منو اشخاص > فروشندگان با زدن دکمه میتوانید بازاریابان یا فروشندگان خود را تعریف نمایید. و در صد فروشی که برای آنها در نظر گرفته اید را تعیین کنید.
هم چنین میتوانید درصد برگشت از فروش آنها را مشخص کنید تا در صورت برگشت فاکتور با انتخاب بازاریاب این درصد اعمال شود.

توجه
  • کد حسابداری باید یک عدد ۶ رقمی باشد که در واقع همان کدینگ حسابداری می باشد. کد بصورت خودکار توسط سیستم ایجاد میگردد اما شما میتوانید در هنگام ایجاد شخص کد دلخواه خود را نیز بصورت دستی وارد کنید که البته اینکار توصیه نمی گردد.
  • درصدی که برای فروشندگان مشخص میکنید برمبنای مبلغ کل فاکتور محاسبه میگردد.
  • اگر مایل هستید مبلغ پورسانت فروشندگان در کارت حساب شخص و همچنین به عنوان هزینه در صورت سودوزیان لحاظ شود، باید در مشخصات فروشندگان دکمه ثبت پورسانت در سند فاکتور را فعال کنید. در غیر این صورت پورسانت مربوط به فروشندگان فقط در گزارش فروش به تفکیک فروشنده قابل مشاهده است.
تعریف فروشنده

لیست فروشندگان

لیست فروشندگان از منوی اشخاص > فروشندگان قابل دسترس است.
در این صفحه میتوانید جزییات مربوط به فروشندگان را مشاهده و درصورت نیاز با استفاده از دکمه فروشنده مورد نظر را ویرایش یا از طریق دکمه آنرا حذف کنید .

با کلیک بر روی عنوان ستون ها، می توانید لیست را بر اساس آن ستون بصورت صعودی یا نزولی مرتب نمایید. با انتخاب سلول ذره بین دار امکان جستجو در آن ستون نیز وجود دارد. کلیک راست روی جدول امکان خصوصی سازی ستون های جدول با قابلیت Drag & Drop را فراهم میکند.
و هم چنین میتوانید فیلتر مورد نظر خود را براساس عنوان ستوان ها اعمال کنید.

لیست فروشندگان