فروشندگان (بازاریابان) در نرم افزار حسابداری آنلاین حسابفا


در حسابفا امکان تعریف پورسانت برای فروشنده وجود دارد این پورسانت بر مبنای قیمت فروش کالا در فاکتور محاسبه خواهد شد.

شما می‌توانید به تفکیک هر کالا یا برای هر دسته بندی کالا درصد پورسانت را تعیین کنید.

پس از ثبت فاکتور سیستم پورسانت فروشنده را محاسبه کرده و اسناد حسابداری را بصورت خودکار در سیستم ثبت می کند.

برای تعریف و ثبت فروشندگان از منو اشخاص > فروشندگان ، روی دکمه جدید کلیک کنید و وارد صفحه مشخصات فروشنده شوید.

تعریف فروشنده در نرم افزار حسایداری آنلاین حسابفا

توضیحات تعریف فروشنده بر اساس تصویر
 1. اگر سیستم کد گذاری مشخصی برای فروشندگان خود دارید می‌توانید این فیلد را روی حالت دستی قرار داده و کد فروشنده را وارد کنید، در غیر این صورت آن را روی حالت اتوماتیک رها کنید.
 2. با برداشتن تیک گزینه فعال، شخص در نرم افزار غیر‌فعال خواهد شد به این معنا که در هر بخش از نرم افزار که نیاز به انتخاب نام فروشنده از لیست فروشندگان باشد، اسم فرد در لیست دیده نخواهد شد.
 3. در فیلد نام، اسم فروشنده را وارد کنید.
 4. اگر برای هر کالا پورسانت متفاوتی در نظر دارید، روی گزینه درصد به تفکیک کالا کلیک کرده و برای هر کالا درصد فروش و درصد برگشت از فروش آن را مشخص کنید.
 5. می‌توانید درصد فروش و برگشت از فروش را برای دسته بندی کالاها نیز تعیین کند در این صورت درصد ثبت شده برای تمامی کالا های این دسته بندی محاسبه خواهد شد.
 6. درصورتی که برای کالا یا دسته بندی درصدی مشخص نکرده باشید سیستم بصورت پیش فرض از درصدی که در این فیلدها ثبت کرده اید استفاده خواهد کرد.

  در نتیجه سیستم برای محاسبه پورسانت فروشنده به ترتیب درصد به تفکیک کالا، سپس درصد به تفکیک دسته بندی و در نهایت درصد فروش را مبنای محاسبه قرار خواهد می‌دهد.

 7. اگر در نظر دارید محاسبه پورسانت فروشندگان بدون احتساب تخفیفات کالا و اضافات و کسورات فاکتورانجام شود این دو گزینه را فعال کنید.
 8. پورسانت فروشندگان برای مجموعه شما هزینه محسوب می‌شود بنابراین اگر در نظر دارید این هزینه به حساب شخص و در سند فاکتورمنظور شود این گزینه را فعال کرده و حساب هزینه وشخص را انتخاب کنید، در این صورت هزینه پورسانت در حساب شخص ثبت شده و می‌توانید کارت حساب هر فروشنده را به صورت مجزا بررسی کنید در غیر این صورت پورسانت فروشنده فقط در گزارش فروش به تفکیک فروشنده قابل مشاهده است.
 9. در این فیلد میتوانید توضیحات مربوط به فروشنده را ثبت کنید.
 10. تعریف فروشنده جدید، نمایش تاریخچه ،آرشیو فایل و ثبت یادداشت از آیکون های بالا سمت چپ امکان پذیر است.

لیست فروشندگان

لیست فروشندگان از منوی اشخاص > فروشندگان قابل دسترس است.
در این صفحه میتوانید جزییات مربوط به فروشندگان را مشاهده و درصورت نیاز با استفاده از دکمه فروشنده مورد نظر را ویرایش یا از طریق دکمه آنرا حذف کنید .

با کلیک بر روی عنوان ستون ها، می توانید لیست را بر اساس آن ستون بصورت صعودی یا نزولی مرتب نمایید. با انتخاب سلول ذره بین دار امکان جستجو در آن ستون نیز وجود دارد. کلیک راست روی جدول امکان خصوصی سازی ستون های جدول با قابلیت Drag & Drop را فراهم میکند.
و هم چنین میتوانید فیلتر مورد نظر خود را براساس عنوان ستوان ها اعمال کنید.

 لیست فروشندگان در نرم افزار حسابداری آنلاین حسابفا