راهنمای نصب و راه اندازی افزونه ووکامرس حسابفا


برای نصب و افزودن افزونه ووکامرس حسابفا، ابتدا آخرین نسخه افزونه را از صفحه افزونه در سایت رسمی ووکامرس دانلود کنید. [صفحه افزونه در سایت وردپرس]
سپس به پنل ادمین سایت وردپرس خود رفته و با انتخاب منوی افزونه ها به صفحه افزونه ها وارد شوید. در صفحه افزونه ها، دکمه افزودن را بزنید.
presta shop


در صفحه افزودن افزونه، با دو روش می توانید افزونه حسابفا را نصب کنید. در روش اول، بر روی دکمه بارگذاری افزونه کلیک کنید و سپس فایل فشرده افزونه را که از سایت وردپرس دانلود کرده اید انتخاب کرده، آپلود و نصب کنید.
در روش دوم، با جستجوی کلمه hesabfa در قسمت جستجوی افزونه ها، افزونه حسابفا را پیدا کرده و نصب کنید.

presta shop


پس از نصب، در منوی تنظیمات (در منوی سمت راست وردپرس) گزینه حسابفا اضافه می شود که با کلیک بر روی آن به قسمت پیکربندی و تنظیمات افزونه حسابفا وارد می شوید. برای راه اندازی افزونه، ابتدا باید کلید API کسب و کار خود را وارد کنید. برای اینکار، وارد تب کلید API شوید و سپس مشخصات حساب خود در حسابفا و کلید API خود را وارد کنید و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

نکته
برای دریافت کلید API کسب و کار خود، وارد حساب خود در حسابفا شده، سپس وارد کسب و کار خود شوید و از قسمت تنظیمات وارد صفحه تنظیمات مالی شوید. سپس از تب API بر روی دکمه نمایش کلیک کنید تا کلید API شما نمایان شود.

presta shop


پس از ثبت مشخصات و کلید API، ماژول شما عملیاتی شده و آماده استفاده است.

تنظیمات محصولات
در تب محصولات با فعال کردن گزینه های به روزرسانی قیمت و به روزرسانی موجودی، پس از تغییر قیمت یک کالا یا موجودی یک کالا در حسابفا، بصورت خودکار این تغییر در ووکامرس نیز اعمال می گردد.

presta shop


تنظیمات مشتریان
از تب مشتریان می توانید تعیین کنید کدام آدرس در وردپرس بعنوان آدرس مشتری در حسابفا ذخیره شود و یا مشتریانی که در وردپرس تعریف می کنید یا ثبت نام میکنند، در کدام دسته بندی (به چه نامی) در حسابفا قرار گیرند.

presta shop


تنظیمات روش های پرداخت
از تب روشهای پرداخت می توانید تعیین کنید که با هر روش پرداختی که در ووکامرس دارید، چه بانک متناظری در حسابفا تحت تاثیر قرار گیرد. به بیان دیگر، پس از پرداخت سفارش در ووکامرس توسط مشتری، این پرداخت در چه حساب بانکی در حسابفا ثبت گردد.

presta shop

خروجی
از تب خروجی می توانید مشتریان و محصولاتی را که قبلاً در ووکامرس تعریف کرده اید وارد حسابفا کنید.

presta shop

همسان سازی
از تب همسان سازی می توانید نغییراتی که در حسابفا انجام داده اید را با فروشگاه همسان سازی کنید.

نکته
دقت کنید که اگر در تب محصولات گزینه بروزرساتی اتوماتیک قیمت و موجودی را روشن کرده باشید، حسابفا بصورت اتوماتیک این همسان سازی را انجام می دهد، اما اگر بنا به هر دلیلی برای مدتی ارتباط سایت فروشگاه با حسابفا قطع گردد، پس از ارتباط مجدد می توانید از گزینه همسان سازی برای بروزرسانی تغییراتی که در مدت قطع اتصال رخ داده استفاده کنید.
این تغییرات شامل فاکتورهای فروش، تعریف اشخاص و کالاها و تغییر قیمت کالاها و تغییر موجودی کالا ها است.

presta shop