راهنمای نصب و راه اندازی افزونه ووکامرس حسابفا


برای نصب و افزودن افزونه حسابفا به وردپرس، پس از ورود به پیشخوان سایت وردپرسی خود در صفحه افزودن افزونه جدید، با جستجوی کلمه hesabfa در قسمت جستجوی افزونه ها، افزونه حسابفا را پیدا کرده و نصب کنید.

افزونه حسابدرای ووکامرس


پس از نصب، در منوی اصلی وردپرس گزینه حسابفا اضافه می شود که با کلیک بر روی آن به قسمت پیکربندی و تنظیمات افزونه حسابفا وارد می شوید. برای راه اندازی افزونه، ابتدا باید کلید API و توکن ورود کسب و کار خود را وارد کنید. برای اینکار وارد تب API شوید و اطلاعات لازم را وارد کرده و ذخیره کنید.

نکته
  • برای دریافت کلید API و توکن ورود کسب و کار خود، وارد حساب خود در حسابفا شده، سپس وارد کسب و کار خود شوید و از قسمت تنظیمات وارد صفحه تنظیمات مالی شوید. سپس از تب API بر روی دکمه نمایش کلیک کنید تا کلید API و توکن ورود شما نمایان شود.
  • در صورت استفاده از توکن ورود، نیازی به وارد کردن ایمیل و کلمه عبور نیست.

حسابداری رایگان ووکامرس


پس از ثبت توکن ورود و کلید API، ماژول شما عملیاتی شده و آماده استفاده است.

تنظیمات محصولات
در تب محصولات با فعال کردن گزینه های به روزرسانی قیمت و به روزرسانی موجودی، پس از تغییر قیمت یک کالا یا موجودی یک کالا در حسابفا، بصورت خودکار این تغییر در ووکامرس نیز اعمال می گردد.

حسابداری رایگان وردپرس


تنظیمات مشتریان
از تب مشتریان می توانید تعیین کنید کدام آدرس در وردپرس بعنوان آدرس مشتری در حسابفا ذخیره شود و مشتریانی که در وردپرس ثبت نام میکنند، تحت چه نامی در حسابفا دسته بندی شوند.

افزونه حسابدرای فروشگاه وکامرس


تنظیمات فاکتور و سفارش ها
از تب فاکتور می توانید تعیین کنید که فاکتور مربوط به سفارش، در چه مرحله ای در حسابفا ثبت شود و همچنین چه زمانی فاکتور برگشت از فروش برای یک سفارش ثبت شود.

افزونه حسابداری


تنظیمات روش های پرداخت
از تب روشهای پرداخت می توانید تعیین کنید که رسید دریافت وجه فاکتور در چه وضعیتی ثبت شود و با هر روش پرداختی که در ووکامرس دارید، چه بانک متناظری در حسابفا تحت تاثیر قرار گیرد. به بیان دیگر، پس از پرداخت سفارش در ووکامرس توسط مشتری، این پرداخت در چه حساب بانکی در حسابفا ثبت گردد.

افزونه رایگان حسابدرای

ورود و خروج اطلاعات
از تب ورود و خروج اطلاعات می توانید مشتریان و محصولاتی را که قبلاً در ووکامرس تعریف کرده اید وارد حسابفا کنید. و یا برعکس محصولاتی را که در حسابفا تعریف کرده اید وارد ووکامرس کنید. در این قسمت همچنین میتوانید از گزینه استخراج موجودی اول دوره، موجودی تمام محصولات در ووکامرس را وارد حسابفا کنید.

نکته
  • استخراج موجودی اول دوره فقط یکبار امکان پذیر است و حتماً باید در ابتدای کار با افزونه و پس از همسان سازی محصولات انجام شود.
  • اگر شما از قبل محصولات خود را هم در ووکامرس و هم در حسابفا بصورت جداگانه تعریف کرده اید، نباید از گزینه ورود و خروج محصولات استفاده کنید و باید از صفحه همسان سازی دستی محصولات استفاده کنید.


حسابداری فروشگاه آنلاین

همسان سازی
با استفاده از گزینه همسان سازی قیمت و موجودی محصولات، موجودی و قیمت محصولات در فروشگاه، بر اساس قیمت و موجودی آنها در حسابفا تنظیم می شود. دقت کنید که این عملیات بر اساس تنظیمات صورت گرفته در تب محصولات انجام می شود.

نکته
دقت کنید که اگر در تب محصولات گزینه بروزرساتی اتوماتیک قیمت و موجودی را روشن کرده باشید، حسابفا بصورت اتوماتیک این همسان سازی را انجام می دهد، اما اگر بنا به هر دلیلی برای مدتی ارتباط سایت فروشگاه با حسابفا قطع گردد، پس از ارتباط مجدد می توانید از گزینه همسان سازی برای بروزرسانی تغییراتی که در مدت قطع اتصال رخ داده است استفاده کنید.

افزونه رایگان حسابداری فروشگکاه انلاین

با استفاده از گزینه همسان سازی سفارشات، سفارشات ثبت نشده در حسابفا را می توانید وارد حسابفا کنید.
حسابدرای وکامرس رایگان

با استفاده از گزینه بروزرسانی محصولات در حسابفا بر اساس فروشگاه، محصولات جدیدی که در فروشگاه تعریف کرده اید و به حسابفا اضافه نشده اند به حسابفا اضافه می شوند و محصولات قبلی نیز ویرایش می شوند. با انجام این عملیات ویژگی محصولات مثل نام و قیمت در حسابفا، بر اساس فروشگاه بروزرسانی می شود. دقت کنید که در این عملیات موجودی کالا در حسابفا تغییری نمی کند و بروز رسانی نمی شود.
افزونه رایگان حسابداری وردپرس

لاگ رویدادها و خطاها
در این صفحه لاگ رویدادها و خطاهای افزونه را مشاهده میکنید. این قسمت بیشتر برای توسعه دهنده افزونه است تا در صورت نیاز جهت رفع باگ های احتمالی افزونه از این قسمت استفاده نماید. در صورت نیاز می توانید فایل لاگ را پاک کرده و یا دانلود نموده و در اختیار توسعه دهنده افزونه قرار دهید.
افزونه آنلاین حسابداری

همسان سازی دستی محصولات
در صفحه ویرایش محصول، در قسمت اطلاعات محصول تب حسابفا می توایند بصورت دستی اقدام به همسان سازی محصول و متغیرهای آن با حسابفا نمایید.
زمانی که شما یک یا چند محصول را هم در ووکامرس تعریف کرده اید و هم در حسابفا، و ارتباط بین آنها برقرار نیست، از طریق این صفحه می توانید آنها را به هم متصل کنید.
برای این منظور کد کالای مورد نظر در حسابفا را پیدا کرده و در فیلد کد حسابفا وارد کنید و سپس دکمه ذخیره را بزنید. با این کار دو کالا به هم متصل می شوند.
اگر محصولی در ووکامرس به محصولی اشتباه در حسابفا متصل شده است، می توانید با زدن دکمه حذف ارتباط این اتصال را قطع کنید.

همچنین در این تب می توانید با زدن دکمه بروزرسانی قیمت و موجودی، محصول را بر اساس حسابفا تنظیم و بروزرسانی کنید. دقت کنید که برای انجام اینکار باید مدیریت موجودی انبار برای محصول فعال باشد و در قسمت تنظیمات افزونه / محصولات نیز تیک گزینه بروزرسانی قیمت و موجودی را زده باشید.

افزوته رایگاه حسابداری فروشگاه ساز وکامرس